Hristos împărtăşit copiilor

Astazi 7 aprilie, Biserica Sf. M. Mc. Gheorghe a primit vizita elevilor de la Scoala gimnaziala -Constantin Brancoveanul-, aflata pe teritoriul administrativ al parohiei. La initiativa preotului paroh in colaborare cu domnul profesor de religie Luca Marius Sofian, micutii elevi au participat la o scurta slujba de multumire, urmata fiind de cuvantul de binecuvantare adresat de parintele paroh copiilor, parintilor si cadrelor didactice.

Mai apoi, fiecare copil, tinand lumanarea aprinsa in mana, a primit Sfanta si Dumnezeiasca Euharistie, unindu-se cu Hristos Domnul.

Dupa momentul impartasirii toti elevii, impreuna cu parintii si profesorii,au servit dulciuri pregatite de enoriasele parohiei.

A consemnat Pr. Dumitru Florin
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...