A doua zi de Paşti la Biserica „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Călăraşi
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06692.jpg)
Luni, 13 aprilie 2015, a doua zi de Paşti, Preasfinţitul Părinte EpiscopVincenţiu s-a aflat în mijlocul credincioşilor din municipiul Călăraşi, unde asăvârşit Sfânta Liturghie arhierească în biserica „Sfântul Mare MucenicGheorghe”.
Sub protia Preasfinţiei Sale, la Sfânta Liturghie au slujit preacucerniciipărinți consilieri: Manuel Rusu, Daniel Florin Enașcu, Florin Ionescu șiNicușor Silviu Dascălu, preacucernicul părinte protopop Ramon Eugen Ilie,preoţi şi diaconi.
La momentul predici Preasfinţia Sa a rostit un cuvânt de învăţătură despre darurilepe care le-am primit la Învierea Mântuitorului, despre calitatea noastră de fiiai lui Dumnezeu, despre mărturisirea pe care o facem în salutul „Hristos aÎnviat!” de participanți la Învierea lui Iisus Hristos.
La sfârșitul slujbei toți credincioșii au fost binecuvântați și au primitPastorala Preasfinției Sale la Praznicul Învierii Domnului.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06699.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06671.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06672.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06673.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06679.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06684.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06689.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06640.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06648.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06651.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06657.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06662.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06599.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06605.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06614.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06616.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06623.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2015/04/dsc06626.jpg)