BINECUVÂNTAREA SFÂNTULUI GHEORGHE LA PRĂZNUIREA LUI

În ziua de prăznuire a Sfântului Gheorghe, a anului 2016, biserica parohială a fost împodobită cu mulţime de credincioşi, veniti cu evlavie să-l cinstească pe ocrotitorul lor spiritual. Programul liturgic a început din ajunul sărbătorii, prin săvârşirea Vecerniei unită cu Litia, seara de priveghere în cinstea Sfântului Gheorghe continuând cu citirea acatistului acestuia. Ziua praznicului a început cu săvârşirea Utreniei, urmată de Dumnezeiasca Liturghie săvârşită în sobor şi s-a încheiat cu slujba Parastasului pentru ctitori. După rostirea panegiricului în cinstea Sfântului Gheorghe, de către părintele paroh, toţi credincioşii prezeniţi au primit pacheţele cu alimente, pregătite de comitetul parohial.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...