CATEHEZĂ DE ZIUA COPILULUI
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/06/20160601_104352.jpg)
Cu prilejul Zilei Internaționale a copilului (01.06.2016), grupul de cateheză al parohiei Sfântul Gheorghe, a fost prezent în biserică pentru a mulțumi lui Dumnezeu pentru toate darurile primite și pentru a primi binecuvântarea Sa. După ce copiii au cântat" Hristos a înviat", preoții parohiei au rostit câteva rugăciuni pentru luminarea minții elevilor. În cadrul catehezei, părintele paroh le-a vorbit copiilor despre" Acoperământul Maicii Domnului", dăruindu-le acestora iconițe cu Maica Domnului și câte un" brâu" de la racla cu Sfântul odor.Apoi preoții au felicitat copii, cântându-le " La mulţi ani", oferindu-le la final dulciuri și băuturi răcoritoare.