CATEHEZĂ DE ZIUA COPILULUI

Cu prilejul Zilei Internaționale a copilului (01.06.2016), grupul de cateheză al parohiei Sfântul Gheorghe, a fost prezent în biserică pentru a mulțumi lui Dumnezeu pentru toate darurile primite și pentru a primi binecuvântarea Sa. După ce copiii au cântat" Hristos a înviat", preoții parohiei au rostit câteva rugăciuni pentru luminarea minții elevilor. În cadrul catehezei, părintele paroh le-a vorbit copiilor despre" Acoperământul Maicii Domnului", dăruindu-le acestora iconițe cu Maica Domnului și câte un" brâu" de la racla cu Sfântul odor.Apoi preoții au felicitat copii, cântându-le " La mulţi ani", oferindu-le la final dulciuri și băuturi răcoritoare.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...