Rugaciune la începerea lucrărilor Centrului Social al Parohiei Sfântul Mucenic Gheorghe

În data de 14 august 2016, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte VINCENŢIU, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, a avut loc sfinţirea pietrei de temelie a Centrului Social ce urmează a fi ridicat în curtea parohială. După săvârşirea Sfintei Liturghii, p.c. părinte paroh, dimpreună cu alţi preoţi slujitori, având în frunte pe P.C. Părinte Protoiereu, au săvârşit în faţa locului unde va fi construită clădirea ,sfinţirea mică a apei şi rugăciunea de binecuvântare pentru începerea lucrărilor la edificiul social. În mijlocul slujitorilor şi al enoriaşilor a participat la slujba de binecuvântare şi domnul primar al Călăraşului, domnul Drăgulin Daniel Ştefan, care cu mult devotament a sprijinit şi va sprijinii construirea centrului social încă din faza de proiect.La sfârşitul rânduielii liturgice, P.C. Părinte Protopop, a mulţumit tuturor celor prezenţi pentru participarea la rugăciune şi a îndemnat enoriaşii să sprijine iniţiativa de construire şi să fie alături de păstorii lor sufleteşti.Construirea Centrului Socio-Cultural este un proiect comun al Primăriei Călăraşi şi al Parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, în vederea ajutorării comunităţii parohiale şi a oamenilor aflaţi în nevoie.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...