Cerc pastoral la Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe din Municipiul Călărași

În ziua de miercuri, 25 octombrie 2017, sub coordonareapreacucernicului părinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Călărași, la Parohia SfântulMare Mucenic Gheorghe din Municipiul Călărași, Protopopiatul Călărași, s-a întrunitcercul pastoral numărul 2 format din preoții parohiilor Sfinții ÎmpărațiConstantin și Elena, Sfântul Ioan Botezătorul, Sfântul Ierarh Nicolae –Catedrală, Sfântul Ierarh Nicolae – Măgureni, Sfântul Mare Mucenic Pantelimon –Capelă Spital și Sfânta Treime – Capelă Cimitir. În cadrul acestui cercpastoral s-a oficiat Taina Sfântului Maslu.

În încheiere, cuvântul de învățătură a fost ținut de cătrepreacucernicul părinte Puișor Arcadie Alin, paroh la parohia Sfântul IerarhNicolae – Catedrală, prin care a evidențiat exemplul de credinţă jertfelnică pe care ni-l dau sfinții, despremărturisirea și trăirea credinţei ortodoxe în lumea contemporană.

A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, secretar al ProtopopiatuluiCălărași.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...