Cerc pastoral la Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe din Municipiul Călărași
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-15-50.318135 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (1).jpg)
În ziua de miercuri, 25 octombrie 2017, sub coordonareapreacucernicului părinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Călărași, la Parohia SfântulMare Mucenic Gheorghe din Municipiul Călărași, Protopopiatul Călărași, s-a întrunitcercul pastoral numărul 2 format din preoții parohiilor Sfinții ÎmpărațiConstantin și Elena, Sfântul Ioan Botezătorul, Sfântul Ierarh Nicolae –Catedrală, Sfântul Ierarh Nicolae – Măgureni, Sfântul Mare Mucenic Pantelimon –Capelă Spital și Sfânta Treime – Capelă Cimitir. În cadrul acestui cercpastoral s-a oficiat Taina Sfântului Maslu.
În încheiere, cuvântul de învățătură a fost ținut de cătrepreacucernicul părinte Puișor Arcadie Alin, paroh la parohia Sfântul IerarhNicolae – Catedrală, prin care a evidențiat exemplul de credinţă jertfelnică pe care ni-l dau sfinții, despremărturisirea și trăirea credinţei ortodoxe în lumea contemporană.
A consemnat preot Dinu Vasile Viorel, secretar al ProtopopiatuluiCălărași.
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-15-55.239306 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (2).jpg)
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-15-59.638593 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (3).jpg)
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-16-04.426069 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (5).jpg)
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-16-08.833265 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (6).jpg)
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-16-13.358413 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (7).jpg)
![](https://protoieriacalarasi.ro/files/images//2017/10/31-23-16-18.035558 25 oct 2017 - Sf Gheorghe - CL (8).jpg)