DUPA DATINI COLINDAM…

DUPA DATINI COLINDAM...
În anotimpul colindelor, duminică, 15 decembrie 2019, enoriașii parohiei Sfântul Gheorghe, au avut deosebita bucurie sa fie gazde primitoare colindătorilor, care așa cum au făcut-o în fiecare an, au adus și de această dată vestea cea bună a Nașterii Pruncului din Betleem. Astfel, la momentul Chinonicului, grupul de colindători, alcătuit din elevii clasei a-V-a A, de la Școala Gimnazială Mihai Viteazul din Călărași, aflați sub îndrumarea doamnei profesoare de religie și a doamnei diriginte, au întonat, cu mult talent, alese colinde tradiționale, care au emoționat și încântat deopotrivă auditoriul. 
La sfârșitul mini recitalului, părintele paroh a mulțumit copiilor și cadrelor didactice prezente, pentru bucuria făcută și pentru continuarea tradiției, oferindu-le daruri. Slujba a fost încununată prin participarea în număr foarte mare a credincioșilor la Ospățul Euharistic, răspunzând afirmativ la invitația Domnului.


pr. Dumitru Florin-CalarasiSe încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...